Główna > Bez kategorii > Oprocentowanie kredytu hipotecznego-kalkulator kredyt

Oprocentowanie kredytu hipotecznego-kalkulator kredyt

1 marca 2015 Komentowanie nie jest możliwe

Kalkulator kredytu to przydatne narzędzie w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty kredytowej. Tak jak w przypadku większości produktów, ceny w różnych bankach mogą się między sobą niemało różnić. W wielu przypadkach są to spore sumy stąd przed wyborem warto skonfrontować parę ofert.

Na wielkość raty kredytu ma wpływ mnóstwo składników takich jak: Wysokość kredytu, oprocentowanie, czas kredytowania, wariant rat, cel kredytowania (nieruchomość/samochód/drobne wydatki), dodatkowe ubezpieczenie, prowizja, marża. Wszystkie te zmienne różnią się w poszczególnych bankach, co utrudnia nam wyliczenie dokładnej wielkości raty w warunkach domowych.

Jak działają kalkulatory kredytowe?

Kalkulator kredytowy wyświetla porównanie ofert w postaci rankingu, za sprawą współpracy z istniejącą bazą danych poszczególnych banków. Na podstawie propozycji kredytowej i danych wprowadzonych przez użytkownika, algorytm kalkulatora jest w stanie obliczyć aktualną miesięczną kwotę jaką będziemy opłacać przy określonych warunkach kredytowania. Kalkulator opisuje poszczególne oferty w kolejności: od najniższej do najwyższej raty.

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone