Główna > Bez kategorii > Praca w Polsce, a może wyjazd do innego kraju?

Praca w Polsce, a może wyjazd do innego kraju?

9 sierpnia 2012 Komentowanie nie jest możliwe

Rokrocznie masę osób wyjeżdża do innego kraju za chlebem. Niekiedy jest to tzw. sezonówka, a w innych przypadkach długotrwałe zajęcie. Mimo że ruch wyjazdowy wzmaga się w szczególności pod koniec wiosny i lata, organizowanie takiej podróży należy rozpocząć znacznie wcześniej.

Republika Federalna Niemiec poszukuje pracowników budowlanych, Anglia czeka na siostry położne oraz rzeźników, a kraje skandynawskie bardzo chętnie zatrudni mechaników samochodowych, barmano – kelnerów , a także Dj-ów. Pośród ofert pracy dominują stanowiska z sektora technicznej, w tym dla wykształconych inżynierów, automatyków i kontrolerów jakości . W tym przypadku wymagana jest znajomość języka. Nie brakuje również propozycji dla osób bez pracy posiadających mniejsze kwalifikacje. Kraje należące do Unii Europejskiej stale poszukują pracowników sezonowych, budowlanych, spawaczy , a także osób bez pracy mogących rozpocząć pracę w barach, przy okresowych zbiorach owoców , a także na roli. Oferty pracy za granicą, jak widać są bardzo różnorodne i jeżeli jesteśmy gotowi podjąć zatrudnienie to zapewne znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Jednakże nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd do pracy poza granice naszego państwa, czy to na dłuższy okres, czy też wyłącznie na kilka miesięcy. Co w takim razie może zrobić osoba, które z przyczyn chociażby na rodzinędecydują się na zostaniu w domu? Wyjście jest proste i wystarczy odrobina trudu oraz wytrwałości, a znajdziemy wymarzoną pracę. Oferty pracy w Polsce są publikowane w licznych miejscach. Pierwszym etapem powinno być podróż do PUP w celu wpisu do rejestru bezrobotnych. Po czym warto zabrać się do przeglądania ofert, które w największym stopniu nam pasują , albo odpowiadają naszym kwalifikacjom. Oprócz tego bardzo dobrym źródłem ogłoszeń o pracę są również wszelkie witryny, na których to indywidualni biznesmeni umieszczają informacje odnośnie stanowisk, na które poszukują nowych pracowników. Warto także zakupić poranną prasówkę, najlepiej o charakterze regionalnym, a na ostatnich kartach zapewne znajdziemy coś co nas zaciekawi. Jeśli tam nie odnalazłeś stosownej oferty, nie zamartwiaj się! Jeżeli uprzednie próby spaliły na panewce zawsze możesz udać się do wyspecjalizowanej agencji pracy, a jej pracownicy dopomogą Ci się znaleźć na polskim rynku pracy. Nie zapomnij także wypytać swoich znajomych, może oni słyszeli albo widzieli o miejscu, w którym jest zapotrzebowanie na pracowników. W dzisiejszych czasach poczta pantoflowa daje jednak najlepsze rezultaty, dlatego też warto dbać o dobre kontakty z różnymi osobami.

Tagi: , , , ,

Komentowanie wyłączone