Główna > Bez kategorii > Ekonomia i gospodarka

Ekonomia i gospodarka

19 kwietnia 2012 Komentowanie nie jest możliwe

Jeszcze kilkadziesiąt wstecz tematyka bankowa była dla przeciętnego człowieka zupełnie nieznana. Wystarczyło tylko, aby świat uczynił dziejowy krok do przodu, a ta sytuacja szybko uległa kolosalnej zmianie.
Dzisiaj każdy „zna się” na finansach, rozumie, czym jest kredyt mieszkaniowy, gdzie i w jaki sposób wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Wymaga tego od nas ciągły i niezmienny postęp technologiczny świata trzeciego tysiąclecia. Bez takiej wiedzy człowiek stałby się zdany jedynie na łaskę doradców bankowych. A ci nie zawsze są właściwie przygotowani merytorycznie. Wbrew pozorom, korzystnie jest znać główne definicje z dziedziny finansów. Nie mam na myśli jedynie zagadnień obszernych – lokaty, inwestycje, czyli takich, jakimi operujemy na co dzień.
Warto bowiem mieć pojęcie, czym jest przykładowo kredyt konsolidacyjny czy też konto oszczędnościowe. Coraz częściej słyszymy także z zagadnieniami mało znanymi pojęciami: produkty zamrażanie oszczędności. Zazwyczaj wystarczają nam definicje często spotykane w prasie, radiu i nie poszukujemy ich trudniejszych odpowiedników. Bo w sumie w jakim celu, skoro nie jesteśmy nimi zaciekawieni?
I jakkolwiek podsumowując to wszystko wygląda to jak czarna magia nie do ogarnięcia, to po małej lekturze można już spokojnie wybrać się do banku i wiedzieć, co do nas mówi jego przedstawiciel. Należy jednak być ostrożnym, ponieważ świat biznesu nie jest prosty, ale naszpikowany różnymi pułapkami i kruczkami prawnymi. Bez dostatecznej wiedzy rachunkowej, będzie nam się niezwykle trudno poruszać w obrębie tej dziedziny.

Tagi: , , , ,

Komentowanie wyłączone