Główna > Bez kategorii > Ekonomia i gospodarka

Ekonomia i gospodarka

17 lutego 2012 Komentowanie nie jest możliwe

Jeszcze kilkanaście lat wstecz tematyka finansowa była dla przeciętnego obywatela absolutnie nieznana. Wystarczyło tylko, aby świat zrobił dziejowy krok postępu, a ta sytuacja szybko uległa kolosalnej zmianie.
Obecnie każda osoba „zna się” na finansach, wie, czym jest kredyt mieszkaniowy, gdzie i w jaki sposób się ubezpieczyć. Wymaga tego od nas ciągły i niezmienny rozwój technologiczny świata XXI wieku. Bez takiej znajomości zagadnień człowiek stałby się zdany jedynie na łaskę doradców finansowych. A ci nie zawsze są właściwie przygotowani merytorycznie. Wbrew pozorom, warto jest znać podstawowe definicje z tematyki finansów. Nie mam na myśli tylko zagadnień obszernych – lokaty, fundusze, czyli takich, którymi posługujemy się na co dzień.
Warto bowiem wiedzieć, czym jest na przykład kredyt z dopłatą czy nawet konto oszczędnościowe. Coraz częściej mamy do czynienia także z zagadnieniami mało znanymi pojęciami: produkty strukturyzowane. Zazwyczaj wystarczają nam definicje często spotykane w prasie, Internecie i nie szukamy ich trudniejszych odpowiedników. Bo w sumie w jakim celu, skoro nie jesteśmy nimi zainteresowani?
I jakkolwiek podsumowując to wszystko wygląda to jak czarna magia nie do ogarnięcia, to po krótkim kursie można już bez przeszkód wybrać się do towarzystwa ubezpieczeniowego i wiedzieć, o czym mówi jego przedstawiciel. Należy jednak być ostrożnym, ponieważ świat finansów nie jest prosty, lecz naszpikowany przeróżnymi haczykami i kruczkami prawnymi. Bez właściwej wiedzy księgowej, będzie nam się bardzo trudno poruszać w zakresie tej dziedziny.

Tagi: , , , ,

Komentowanie wyłączone