Główna > Malowanie i tapetowanie > Malowani i tapetowanie ścian

Malowani i tapetowanie ścian

29 listopada 2010 Brak komentarzy

Dobranie odpowiedniego narzędzia malarskiego wcale, jak się okazuje nie jest takie proste. Komfort malowania zależy od zastosowania odpowiednich wałków. Malarz będzie wymagał do tego, by wałki malarskie były wygodne i dobrze leżały w ręce. Wybór właściwego wałka pozwoli nam na szybszą i dokładniejszą pracę, która przyniesie wymierne efekty. Wówczas możemy zapomnieć o poplamionych meblach, czy podłodze.
Wałki malarskie są wykonywane z różnego rodzaju materiałów. Mogą być welurowe, wełniane czy akrylowe, które bardzo dobrze nadają się do farb wyprodukowanych na bazie rozpuszczalnika, jak także do rozprowadzania lakierów. Mogą być wykonane z microfibry bądź perlonu. Ich niska wysokość runa pozytywnie sprzyja dotarciu do najmniejszych szczelin. Farby olejne potrzebują lepszego wchłaniania farby. Najlepszym dla tego typu farb są wałki malarskie wykonane z gąbki. Zaoszczędzimy ten sposób czas, ponieważ tego typu wałki nie wymagają aż tak częstego zamaczania wałka we farbie. Zapobiegają także powstawaniu pęcherzyków. Kolejnym rodzajem wałków są wałki tzw. sznurkowe, które służą do pracy z farbami dyspersyjnymi czy lateksowymi. Nadają się idealnie do nierównych, chropowatych, szorstkich powierzchni.
Wybór odpowiedniego wałka malarskiego to dopiero początek. Następnie trzeba dobrać odpowiednie akcesoria, w którym muszą znaleźć się między innymi kratki, kuwety, wiadro czy teleskop.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz